Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 5 komentarzy

Sposoby walki z marksizmem kulturowym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Współczesny marksizm zastąpił tradycyjną walkę klas, na walkę mniejszości, Czy to seksualnych lub etnicznych czy rasowych

Czym jest marksizm kulturowy? Niewielu odpowie na to pytanie. Większość odpowie, że prawdziwy marksizm upadł wraz z ZSRR. Jednak nie jest to prawda. Marksizm trawi nasze społeczeństwa już od 150 lat. Przybiera jednak różną formę w zależności od warunków i czasów. Współczesną formę marksizmu kreuje rządzące Europą pokolenie 68’, które odeszło od chrześcijańskich wartości Roberta Schumana a Europę chce budować wzorując się na wizjach włoskiego komunisty Altiero Spinelli.
Współczesny marksizm zastąpił tradycyjną walkę klas, na walkę  mniejszości, czy to seksualnych lub etnicznych czy rasowych. Z tego powodu widzimy promocje różnego rodzaju zboczeń seksualnych.
Pokłosiem działań nowych marksistów jest również ideologia gender, czy ataki na tradycyjny model rodziny.
Jeśli Państwo chcieliby dowiedzieć się więcej na temat marksizmu kulturowego i sposobów jego zwalczania to Wrocławskie Koło Ruchu Narodowego zaprasza na spotkanie otwarte pt. "Sposoby walki z marksizmem kulturowym", które odbędzie się 28 III AD 2017 w sali 105 im. bł. Jerzego Popiełuszki w budynku Solidarności Dolny Śląsk, pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu. Wstęp wolny.
 
Naszym prelegentem będzie Krzysztof Karoń, twórca kanału internetowego Historia Sztuki. Celem tego projektu jest budowa Programu Wiedzy Społecznej, czyli takiej bazy łatwo dostępnej wiedzy, która ułatwi zrozumienie prawdziwego znaczenia szeroko używanych pojęć - wolność, praca, kultura. Krzysztof Karoń w swoich wykładach przedstawia historię marksizmu i jego ideologicznych kontynuacji, które od ponad 150 lat aktywnie, choć często nie jawnie, wpływają na naszą rzeczywistość, choćby przez fałszowanie znaczenia podstawowych pojęć.
 
Zapraszamy na wykład i dyskusję!

Organizator spotkania - Krzysztof Szokalski, Ruch Narodowy Wrocław. 

KOMENTARZE

 • Propaganda
  Wiązanie tych nurtów nie ma podstaw logicznych:

  "Marksizm – światopogląd polityczno-społeczno-gospodarczy wywodzący się z myśli Karola Marksa, a także, w mniejszym stopniu, Fryderyka Engelsa. (...) Marks wierzył, że historią i rozwojem społeczeństw rządzą prawa deterministyczne, a studiowanie historii pozwoli poznać je i przewidywać przyszłe zmiany, z drugiej zaś uważał, że mimo wszystko można tę historię zmieniać – Filozofowie dotąd tylko objaśniali świat, chodzi jednak o to, by go zmieniać. (...) Teoria Marksa, nazwana przezeń "materializmem historycznym", a przez Engelsa "socjalizmem naukowym" lub "materializmem dialektycznym", opiera się na heglowskiej tezie, że historia przejawia się w dialektyce – ścieraniu się przeciwstawnych sił."

  "Według materializmu historycznego, stosunki ludzi w procesie produkcji są stosunkami podstawowymi i pierwotnymi, określającymi wszystkie inne stosunki społeczne, a mianowicie: stosunki polityczne i ideologiczne[1]."
 • @PiotrZW 17:05:28
  Wielu późniejszych ideologów uważało samych siebie za kontynuatorów marksizmu, lecz interpretowali oni marksizm na różne sposoby. Byli zarówno ortodoksyjni kontynuatorzy jak i rewizjoniści. Nurtów marksizmu było w związku z tym wiele. Polecam Leszka Kołakowskiego "Główne nurty marksizmu" dla szczegółowych informacji.
  Zatem podstawy logiczne do wyprowadzenia takiego powiązania są wystarczające.
 • @programista 07:50:10
  "Wielu późniejszych ideologów uważało samych siebie za kontynuatorów marksizmu, lecz interpretowali oni marksizm na różne sposoby."

  Niech będzie, nie będę się spierał. Dla mnie marksizm ma jednoznaczne konotacje.

  "Główne nurty marksizmu" kiedyś czytałem.
  "Główne nurty... nie są pracą czysto historyczną. Zawierają też liczne, przeważnie krytyczne, analizy poglądów tak Marksa, jak i jego kontynuatorów. Autor jest również nastawiony wyraźnie negatywnie do myślicieli, których zalicza do "okresu rozkładu", takich jak György Lukács, Ernst Bloch, Herbert Marcuse, czy reprezentantów szkoły frankfurckiej. Ocenia działalność dużej części z nich jako wyraz intelektualnej degeneracji i szaleńczego dogmatyzmu." [Wikipedia]
 • @programista 07:50:10
  Tezę o ciągłości marksizmu i "marksizmie kulturowym" lansuje u nas Stanisław Michalkiewicz, ten który poradził rodakom "podjęcia się roli amerykańskiego dywersanta w Europie Wschodniej".

  Ja bym na Pana miejscu nie przejmował się nim, on nie jest ani filozofem, ani politykiem, tylko publicystą. Że go zacytuję: "Kto słucha Stanisława Michalkiewicza, sam sobie szkodzi".

OSTATNIE POSTY

więcej